دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با معظم له

در ایام حج، عظمت انقلاب اسلامی و حقایق آن را به دیگر مسلمانان به خوبی نشان دهید

WhatsApp Image 2022-05-05 at 12.14.26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب با تبین اهمیت اجتماعات در اسلام فرمودند: اسلام عرصه های مختلفی برای تشکیل اجتماعات بر اساس محور توحید و شناساندن معارف الهی و بیان مسائل جامعه اسلامی فراهم نموده است.
مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به ابعاد مختلف اجتماعات در اسلام فرمودند: بیان مشکلات و برنامه ریزی برای حل آن و آگاه نمودن مردم نسبت به مسائل روز در این اجتماعات سبب پر رنگ شدن نقش این اجتماعات در اسلام شده است.
معظم له در ادامه با بیان اهمیت حج ابراهیم در زمان کنونی افزودند: ویژگی مهم حج این است که در زمان معین، اجتماع جهانی مسلمین تحت عنوان حج جمع شوند و با ایجاد وحدت و همدلی به بیان مسائل و مشکلات مرتبط به جهان اسلام بپردازند.
حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی با برجسته خواندن نقش علماء و اندیشمندن جهان اسلام در رفع مشکلات و نابسامانی های کنونی ملت های مسلمان فرمودند: نقش عالمان دینی و اندیشمندان و متفکران اسلامی در برنامه ریزی و هم اندیشی و آگاه نمودن مسلمین جهان نسبت به اوضاع کنونی جهان بسیار مهم است و شما باید سعی کنید در ایام حج، عظمت انقلاب اسلامی و حقایق آن را به دیگر مسلمانان به خوبی نشان دهید.
معظم له در ادامه به فتنه انگیزی دشمنان اشاره نموده و افزودند: استکبار جهانی با ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان سعی در محروم و عقب نگهداشتن ملت ها دارد تا به غارت منابع آنان بپردازد از این رو بیداری اسلامی و آگاه نمودن ملت ها باید سر لوحه کار اندیشمندان و علماء در این اجتماع باشد.
مرجع تقلید شیعیان در پایان خاطر نشان کردند: باید تمام سعی خود را در خدمات رسانی بکار ببرید تا شرایط مطلوبی در این سفر معنوی برای حجاج ایرانی مهیا شود.